x

Logowanie

E-mail

Hasło

Fotomaraton 2016

sobota, 15 października 2016, godz. 10:00

Galeria 33

Już po raz drugi Ostrów zaistniał na Festiwalu. Ostrowianie mieli swój konkurs - organizowany już po raz ósmy, anonsowany jako ostatni Ostrowski  Maraton Fotograficzny.

Jak co roku fotomaratończycy w ciągu trzech godzin musieli wykonać trzy zdjęcia na trzy zadane przez jurorów tematy. Na zrealizowanie każdego z nich mieli jedynie godzinę, co jak podkreślali, nie zawsze było łatwe. Tym razem fotografować trzeba było „Pod światło”, „Dobrą zmianę” i „To już jest koniec”.

- Nasze fotomaratony same spięły się klamrą - mówił Krzysztof Maciejewski ogłaszając wyniki tegorocznej rywalizacji. Okazało się bowiem, że zwycięzcą Fotomaratonu 2016 został Radosław Grabarek - ten sam, który w 2012 roku był najlepszy podczas pierwszej edycji Maratonu Fotograficznego.

Na konkursowym podium stanęli także Dorota Gruszka i Zuzanna Kulesza, a wyróżnienia odebrali: Natalia Kaczmarek, Martyna Wasielewska i Arleta Zmyślona.

Tradycyjnie już Ostrowskiemu Maratonowi Fotograficznemu towarzyszyły zajęcia warsztatowe. Tym razem o swoim fotografowaniu opowiadał członek jury, a jednocześnie kurator konkursów Remis - Biennale Fotografii w Technikach Fotograficznych i Cyfrowym Przetwarzaniu Obrazu, Andrzej Staszok.

 

Maratonowi Fotograficznemu towarzyszyły najlepsze zdjęcia wykonane przez wielkopolskich fotografów w 2014 roku – przygotowana przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną wystawa „Wielkopolska Press Photo 2014”. Wystawa ważna dla Ostrowa, bo wśród laureatów znaleźć można było nazwisko ostrowianki Anny Kłopockiej, której reportaż „Awans” został wyróżniony w kategorii „Sport”.

Otwarcia wystawy dokonał poznański kulturoznawca i fotograf Władysław Nielipiński, z inicjatywy którego organizowane są zarówno konkursy „Wielkopolska Press Photo” jak i Wielkopolskie Festiwale Fotografii.

Działania Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia” w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii finansowo wsparło miasto Ostrów Wielkopolski.

Stowarzyszenie "Ocalić od zapomnienia"

KRS 0000401182
NIP 622-278-12-31
REGON 301977561

Adres do korespondencji
ul. Konopnickiej 3/12
63-400 Ostrów Wielkopolski

Dostępni w Internecie:

www: sooz.pl
facebook: facebook.com/soozostrow
e-mial: dziesiate@gmail.com

Darowizny na rzecz stowarzyszenia
przekazywać można na konto bankowe

52 8430 0009 2002 0021 6775 0001