x

Logowanie

E-mail

Hasło

Fotomaraton Wiosna 2015

sobota, 11 kwietnia 2015, godz. 10:00

Galeria 33

EDYCJA 6. WIOSNA 2015

 

Chociaż już po raz szósty ostrowskie Stowarzyszenie "Ocalić od zapomnienia" zaprasza pasjonatów fotografii na Maraton Fotograficzny, po raz pierwszy - dzięki Klubowi Fotograficznemu Blenda z Krotoszyna - impreza oficjalnie przekroczy granice Ostrowa.

W sobotę, 11 kwietnia, dokładnie o godz. 10.00 - tradycyjnie już w pomieszczeniach ostrowskiej Galerii 33, ale także w Krotoszynie w Galerii Refektarz - rozpocznie się kolejny Maraton Fotograficzny. To nietypowy konkurs adresowany do wszystkich fotografujących - bez względu na ich umiejętności i sprzęt, jakim dysponują.

- W naszym konkursie liczy się przede wszystkim pasja - mówi Anna Kłopocka, organizatorka przedsięwzięcia. - Zasady konkursu wyrównują bowiem szanse jego uczestników dzięki temu, że fotografujący przedstawiają do oceny zdjęcia zgrane bezpośrednio z aparatów fotograficznych. Nie ma więc mowy o jakimś dodatkowym retuszowaniu przy pomocy programów komputerowych czy nawet zwykłym kadrowaniu. Jurorzy oceniają więc sposób patrzenia fotografujących przez obiektyw, a nie ich znajomość obsługi Photoshopa.

Jak co roku fotomaratończycy w ciągu trzech godzin muszą wykonać trzy zdjęcia na trzy zadane przez jurorów tematy. Na zrealizowanie każdego z nich uczestnicy mają jedynie godzinę, a tematy ujawniane są w czasie trwania imprezy, co wyrównuje szanse uczestników konkursu.

- Formuła Maratonu bardzo przypadła nam do gusty - mówi Marcin Pawlik z krotoszyńskiego Klubu Fotograficznemu Blenda, dzięki któremu konkurs zyskał rangę regionalną. - To doskonała promocja fotografii oraz szansa na integrację środowisk Wielkopolski Południowej.

Wiosenna edycja Fotomaratonu to szóste już przedsięwzięcie w tym cyklu. Po raz pierwszy jego ostrowska część wsparta została środkami budżetowymi miasta Ostrowa.

 

Tak było poprzednio

Oficjalne wyniki rywalizacji edycji Jesień 2014

 

Grand Prix

1. Marek Salamon
2. Arleta Zmyślona
3. Weronika Kaczmarek

 

Zwycięzcy kategorii

Temat 1. "W przyszłość" - Arleta Zmyślona
Temat 2. "Mój portret" - Weronika Kaczmarek
Temat 3. "Stop-klatka" - Marek Salamon

Stowarzyszenie "Ocalić od zapomnienia"

KRS 0000401182
NIP 622-278-12-31
REGON 301977561

Adres do korespondencji
ul. Konopnickiej 3/12
63-400 Ostrów Wielkopolski

Dostępni w Internecie:

www: sooz.pl
facebook: facebook.com/soozostrow
e-mial: dziesiate@gmail.com

Darowizny na rzecz stowarzyszenia
przekazywać można na konto bankowe

52 8430 0009 2002 0021 6775 0001