x

Logowanie

E-mail

Hasło

Wielkopolski Festiwal Fotografii 2016

sobota, 15 października 2016, godz. 10:00

Galeria 33, ul. Wiosny Ludów

Dobiegł końca III Wielkopolski Festiwal Fotografii. W ciągu trzech tygodni w 37 miejscowościach województwa wielkopolskiego odbyło się blisko 80 wystaw, spotkań i warsztatów fotograficznych. Na tej fotograficznej mapie Wielkopolski nie zabrakło Ostrowa.

 

WIELKOPOLSKA PRESS PHOTO

Już po raz drugi dzięki działaniom podjętym przez ostrowskie Stowarzyszenie „Ocalić od zapomnienia”, Ostrów Wielkopolski stał się jednym z festiwalowych centrów. To właśnie w ramach festiwalu ostrowianie we wnętrzach Galerii 33 oglądać mogli najlepsze zdjęcia wykonane przez wielkopolskich fotografów w 2014 roku – na przygotowanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną wystawie „Wielkopolska Press Photo 2014”. Wystawę ważną także dla Ostrowa, bo wśród laureatów znaleźć można było nazwisko ostrowianki Anny Kłopockiej, której reportaż „Awans” został wyróżniony w kategorii „Sport”.

Otwarcia wystawy dokonał poznański kulturoznawca i fotograf Władysław Nielipiński, z inicjatywy którego organizowane są zarówno konkursy „Wielkopolska Press Photo” jak i Wielkopolskie Festiwale Fotografii.

 

OSTROWSKI MARATON FOTOGRAFICZNY 2016

Ale nie tylko wystawą Ostrów zaistniał na Festiwalu. Także ostrowianie mieli swój konkurs - organizowany już po raz ósmy, anonsowany jako ostatni Ostrowski  Maraton Fotograficzny.

Jak co roku fotomaratończycy w ciągu trzech godzin musieli wykonać trzy zdjęcia na trzy zadane przez jurorów tematy. Na zrealizowanie każdego z nich mieli jedynie godzinę, co jak podkreślali, nie zawsze było łatwe. Tym razem fotografować trzeba było „Pod światło”, „Dobrą zmianę” i „To już jest koniec”.

- Nasze fotomaratony same spięły się klamrą - mówił Krzysztof Maciejewski ogłaszając wyniki tegorocznej rywalizacji. Okazało się bowiem, że zwycięzcą Fotomaratonu 2016 został Radosław Grabarek - ten sam, który w 2012 roku był najlepszy podczas pierwszej edycji Maratonu Fotograficznego.

Na konkursowym podium stanęli także Dorota Gruszka i Zuzanna Kulesza, a wyróżnienia odebrali: Natalia Kaczmarek, Martyna Wasielewska i Arleta Zmyślona.

Tradycyjnie już Ostrowskiemu Maratonowi Fotograficznemu towarzyszyły zajęcia warsztatowe. Tym razem o swoim fotografowaniu opowiadał członek jury, a jednocześnie kurator konkursów Remis - Biennale Fotografii w Technikach Fotograficznych i Cyfrowym Przetwarzaniu Obrazu, Andrzej Staszok.

Działania Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia” w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii finansowo wsparło miasto Ostrów Wielkopolski.

Stowarzyszenie "Ocalić od zapomnienia"

KRS 0000401182
NIP 622-278-12-31
REGON 301977561

Adres do korespondencji
ul. Konopnickiej 3/12
63-400 Ostrów Wielkopolski

Dostępni w Internecie:

www: sooz.pl
facebook: facebook.com/soozostrow
e-mial: dziesiate@gmail.com

Darowizny na rzecz stowarzyszenia
przekazywać można na konto bankowe

52 8430 0009 2002 0021 6775 0001